1920 Mosina 3:2 Warta Międzychód. Nieudana inauguracja rundy wiosennej

Leszek Furmann
Warta Międzychód w pierwszym meczu rundy rewanżowej przegrała w Mosinie 3:2

Długo oczekiwana inauguracja rundy wiosennej nie przyniosła korzystnego wyniku najlepszemu zespołowi w naszym powiecie. Warta Międzychód po wyrównanym spotkaniu przegrała na wyjeździe z KS 1920 Mosina.

Zawodnicy obu zespołów od pierwszych minut przejawiali dużą ochotę do gry. Po długiej zimowej przerwie obie drużyny chciały szybko zaspokoić swój głód bramkowy. Nieco więcej sytuacji stworzyła sobie Warta, jednak gościom długo zimnej krwi pod bramką zespołu z Mosiny. Niemoc strzelecka została wreszcie przełamana w 26. minucie. Po dograniu Jarosława Krysiaka bramkę głową zdobył Bartosz Nowak. Warta Międzychód nie cieszyła się jednak prowadzeniem zbyt długo. Zaledwie minutę później wyrównał Maciej Przewłocki. Stan 1:1 również nie utrzymał się zbyt długo. Już w 35. minucie Warta ponownie wyszła na prowadzenie. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Bartosz Nowak. Niestety gospodarze po raz kolejny zbyt szybko stracili prowadzenie. Tuż przed przerwą Maciej Przewłocki wykorzystał błędy przyjezdnych w swoim polu karnym i zdobył bramkę do szatni. Warta Międzychód po 45 minutach remisowała zatem w Mosinie 2:2.

Po wznowieniu gry stroną przeważająca cały czas byli międzychodzianie. Niestety, podobnie jak w wielu jesiennych meczach, Warta nie potrafiła udokumentować swojej przewagi bramkami. Nawet rzut karny, podyktowany w 55. minucie za faul na Bartoszu Nowaku, nie przyniósł gościom gola. Jedenastki nie wykorzystał Jarosław Krysiak. W 75. minucie bardzo widoczny w tym spotkaniu Bartosz Nowak mógł skompletować hattricka, ale piłka po jego strzale trafiła tylko w poprzeczkę. Goście bardzo chcieli wywieźć z Mosiny trzy punkty, dlatego do samego końca nie zwalniani tempa. Niestety, zamiast gola dającego zwycięstwo Warcie, padła bramka dla gospodarzy. W 88. minucie Filip Trębacz wykorzystał kolejne nieporozumienie w szeregach obronnych gości i pokonał Konrada Galusa, ustalając wynik spotkania na poziomie 3:2.

Porażka w Mosinie boli tym bardziej, że punkty w Pobiedziskach stracił lider, Tarnovia. W najbliższy weekend Warta Międzychód zmierzy się właśnie z zespołem z Tarnowa Podgórnego. To spotkanie powinno odpowiedzieć na pytanie, o co wiosną będą bić się podopieczni Krzysztofa Krzyżaniaka.