Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

TOP trendy w kolorach aranżacji wnętrz. Które kolory są królem sezonu 2024?

Agnieszka Aulich
Agnieszka Aulich
Ciepły odcień nadaje wnętrzu prywatności
Ciepły odcień nadaje wnętrzu prywatności Beckers
Dobór kolorów w naszym domu jest ważną sprawą. Może uspokajać, może dodawać energii. By dobrać dobrze kolor wnętrza, musimy wiedzieć, co lubimy i czego potrzebujemy bardziej: poczucia bezpieczeństwa, spokoju, a może radości? Zimą pragniemy przede wszystkim, aby było przytulnie. Otulające ciepło wnętrz ma sprawić, że poradzimy sobie z zimową rzeczywistością. Jakie kolory wnętrz są teraz na topie? Które barwy są najmodniejsze w aranżacjach wnętrz?

Spis treści

Kolory dla tych, którzy lubią przytulne wnętrza

Na zewnątrz jest nieomal graficznie: biało-czarno. Śnieg wykasował kolory z naszego otoczenia. Jeśli stopnieje, znów będzie ciemno i czarno. Zimowy dzień jest krótki. Stąd w nas takie pragnienie światła. Które barwy kojarzą nam się z ciepłem?

Wprowadzając kojarzone z przytulnością tonacje do aranżacji wnętrz, liczymy na to, że poczujemy otulające ciepło także we własnym domu. Ciepły brąz, oberżyna, czerwień, plus drewniane dodatki - małe rzeczy zmienią wiele!

Wnętrzom urządzonym w przygaszonych żółcieniach, różach i czerwieniach nie można odmówić uroku i walorów estetycznych. Tworzą magiczne kompozycje, łącząc łagodność i ciepłą aurę ze stonowaną elegancją. Wpadający w dyskretną czerwień róż gustownie współgra z bakłażanowymi tonacjami, przywodząc na myśl urok przekwitających liści. Kanapa obita miękkim welurem w odcieniu oberżyny w duecie z wykonanymi z tego samego materiału lejącymi zasłonami wnosi do wnętrza odrobinę wysmakowanego luksusu i zapewnia miłe poczucie przytulności.

Ciepły klimat podbija też drewno, które wspaniale prezentuje się w skąpanym w głębokim tonach salonie.

Kolory na krótki dzień

Wśród palety najcieplejszych kolorów specjalne miejsce zajmuje brąz, który ma niejedno oblicze i świetnie nadaje się do klasycznych aranżacji. Jest idealny w aranżacji salonu, wypełniając go relaksującym ciepłem. Za sprawą prostych w formie mebli i kontrastującej z ciemnymi ścianami jasnej podłogi wystrój nabierze stylowej lekkości.

Jeśli pragniemy rozjaśnić sobie ciemny i krótki zimowy dzień, to subtelny odcień różu (np. Joy od Beckers) stanowi z kolei wdzięczne tło dla dodatków w delikatnych odcieniach. Jasnobeżowy fotel i wełniany dywan składają się na przytulny kącik w salonie, w sam raz na długie wieczory z książką i gorącą herbatą w ręku.

Nie zapomnijmy o świątecznych dekoracjach; eleganckie świeczniki i blask świec będą się ładnie komponować z melonowym odcieniem farby. Zielone gałązki choinki, kolorowe girlandy i wieńce dodają wnętrzu radości, ale i energii, wprowadzają w magiczny nastrój świąt.

Kolory dla tych, którzy cenią elegancję

Kojarzony z minimalistyczną elegancją i spokojem, szary zwykle używany jest do dekoracji wnętrza salonów, gabinetów czy sypialni. Szary kojarzony bywa z konserwatywnym podejściem do mody. Tymczasem jest to bardzo wdzięczny kolor do eksperymentów i doskonały towarzysz zmian w naszym domu.

Z szarym kolorem można dowolnie eksperymentować. Jak?

Dokładając inne, bardziej żywe barwy. Z czym najlepiej połączyć szare ściany? W tym przypadku świetnie sprawdzą się dekoracje i elementy wyposażenia w wyrazistych kolorach, takich jak:

  • turkus,
  • malinowy,
  • różowy,
  • wrzosowy,
  • magenta,
  • szkarłatny.

Wielu osobom kolor szary kojarzy się głównie z biurem, z przestrzenią funkcjonalną i nudną. Tymczasem kolor ten daje nam niemal nieograniczone możliwości, jako bezpieczne tło dla gry kolorem i zmian w naszym domu.

Wystarczy dodać lub zmienić drobiazgi, takie jak listwy dekoracyjne, lampki, zegary, narzuty czy przeróżne tekstylia domowe. Dodatki w intensywnym odcieniu sprawią, że wnętrze nabierze zupełnie innego charakteru.

Dobrym wyborem będą również dodatki w żywych odcieniach:

  • seledynowego,
  • pomarańczowego,
  • żółtego.

Wszelkie odcienie szarego kojarzą się głównie ze światem dorosłych. Jednak najnowsze trendy pokazują, że może to być także doskonały wybór do dziecinnego pokoju.

Kolory do dziecięcego pokoju - jak bajka

Szary i jego odcienie zwykle nie będzie pierwszym wyborem do pokoju dziecka, gdzie na co dzień ma gościć radość i beztroska.

Jednak wbrew temu, co sądzimy, w królestwie dzieci nie muszą królować krzykliwe kolory, by wydawało się beztroską oazą dzieciństwa.

Podpowiadamy, z czym łączyć szarość w takich pomieszczeniach, by wykreować bajkową aranżację.

W świecie, w którym dzieci z każdej strony bombardowane są nadmiarem bodźców, cenna jest równowaga i wyciszenie.

Szary odcień na ścianach w połączeniu z biało-szarymi dekoracjami wypełni pokój malucha potrzebnym do rozwoju spokojem, z subtelnością wydobywając łagodny urok aranżacji.

Kolorystyczna powściągliwość jest w cenie! Mamy teraz przestrzeń na zabawę fakturą - zwiewne materiały, futrzane tekstylia i miękkie maskotki nadadzą szaremu wnętrzu przytulny klimat i kolorem - neutralny szary to idealny kompan dla całego wachlarza barw (jak z kolekcji Tikkurila Color Now 2024).

Szczególnie dobrze prezentuje się w towarzystwie koloru pudrowego różu, z którym tworzy pełen harmonii związek. Jeśli tak pomalujemy pokój dziewczynki, dodając oprawione obrazki czy plakaty z uroczymi zwierzątkami, stworzymy cudny zakątek dla naszej córki.

Szary z powodzeniem może zostać zestawiony także z zielono-niebieskimi tonacjami. Turkus czy niebieski w postaci tekstylnych dodatków w paski, na pewno spodoba się naszemu małemu bohaterowi. Pokój dla synka będzie miał zdecydowany charakter, zgodny z najnowszymi trendami.

Elektrośmieci na wagę złota?

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: TOP trendy w kolorach aranżacji wnętrz. Które kolory są królem sezonu 2024? - Dziennik Polski

Wróć na mosina.naszemiasto.pl Nasze Miasto